технологии комфорта от 30/12/2011

Гаджети, сайти, технології, які ще рік тому здавалися дивом, а тепер доступні майже кожному. Сьогодні коротенько підбиваємо підсумки 2011 року.

Почнемо зі звістки про «смерть PC», яку в тому чи іншому вигляді обговорювали весь рік. До таких роздумів підштовхнула статистика, яка показала, що восени, в шкільний сезон, в Європі впали продажі стаціонарних комп’ютерів і ноутбуків. Причина – мода на смартфони і планшети. Але тут варто нагадати, що за результати року у світі продано 400 млн. штук персональних комп’ютерів. Тобто ховати ПК поки за рано, але вигадана Джобсом The post-PC Era начебто починається. Непрямих натяків на це ще більше. В Intel майбутнє індустрії пов’язують з ультрабукамі (яких в наступному році обіцяють 50 моделей). У Hewlett-Packard, а це найбільший виробник комп’ютерів у світі, мало не ліквідують власне ПК-підрозділ (хоча потім вірішують не гарячкувати і просо провести реструктуризацію). У Dell перестають випускати нетбуки (що власне і не дивно, конкурувати за ціною в цьому сегменті у них не віходить, тому вони концентруються на ноутбуках).

У 2011 пошуки загубленої ланки в еволюційній ланцюжку персональних електронних обчислювальних машин народжують бог зна яких екзотичних кентаврів – «педфон» від ASUS (комплект зі смартфону і планшету док-станції до нього), «таблетофон» від Lenovo або,  симбіоз планшету і смартфону з 5,3 дюймовим екраном і стилусом Samsung Galaxy Note.

Загалом,  у 2011 стало зрозумілим, що для медійних розвагах першої необхідності комп’ютер не потрібен. Для читання новин, сайтів і книжок, для кіно і музики, для відеозв’язку та чатів, навігації в місті, фотозйомки з ефектами, відео-трансляцій з мітингів, радіокеруваня моделями гелікоптерів та авто і навіть сучасних потужних ігор (сервіс OnLive) – достатньо просто смартфона (або планшета). Це, мабуть, і є головне досягнення споживчої електроніки останнього часу, з ним же пов’язана більшість найцікавіших речей в технологіях і навколо них. Детальніше про те, що стало можливим і звичним для нас в 2011 році ми поговоримо у великій підсумковій програмі яка з’явиться в ефірі наприкінці січня. Слідкуйте за анонсами.

А поки поздоровляю з наступаючим новим роком. Міцного здоров’я, щастя і злагоди. І не забудьте сплатити за Інтернет)))

Опубликовано 30.12.2011в 12:34 дп. В рубриках: Технологии комфорта. Вы можете следить за ответами к этой записи через RSS 2.0. Отзывы и пинг пока закрыты.

Комментарии закрыты.